Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte

Dodano: rok temu Czytane: 386 Autor:

Po piątkowym (24 kwietnia) posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się wspólna konferencja prasowa ministrów ...

Uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte

Po piątkowym (24 kwietnia) posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się wspólna konferencja prasowa ministrów: zdrowia, edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiciele rządu poinformowali o przedłużeniu zawieszenia działalności żłobków, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych. Podane zostały także nowe terminy szkolnych egzaminów: ósmoklasistów, zawodowych oraz maturalnych.
 

Do 24 maja uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych oraz studenci kontynuują naukę w formie zdalnej.
 

Podano również harmonogram wiosennych egzaminów szkolnych.

  • Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.
  • Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września. W związku nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych.
  • Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl