Dzisiaj jest: 6.6.2020, imieniny: Laury, Laurentego, Nory

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte

Dodano: miesiąc temu Czytane: 172 Autor:

Uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki pozostają zamknięte

Po piątkowym (24 kwietnia) posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyła się wspólna konferencja prasowa ministrów: zdrowia, edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Przedstawiciele rządu poinformowali o przedłużeniu zawieszenia działalności żłobków, przedszkoli, szkół oraz uczelni wyższych. Podane zostały także nowe terminy szkolnych egzaminów: ósmoklasistów, zawodowych oraz maturalnych.

Do 24 maja uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych oraz studenci kontynuują naukę w formie zdalnej.

Podano również harmonogram wiosennych egzaminów szkolnych.

• Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.
  • Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września. W związku nowymi terminami egzaminów maturalnych modyfikacji ulegnie proces rekrutacji do szkół wyższych.
  • Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.
UWAGA ! WAŻNE ! ------->>> KORONAWIRUS – najważniejsze informacje, zalecenia i decyzje podjęte ze względów profilaktycznych przez Burmistrza Rumi