Dzisiaj jest: 14.8.2020, imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Rumia odpowiedziała na Gaszyn Challenge, mieszkańcy pompowali dla Tosi

Dodano: 2 miesiące temu Czytane: 219 Autor:

Rumia odpowiedziała na Gaszyn Challenge, mieszkańcy pompowali dla Tosi

Policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, sportowcy, społecznicy oraz przedstawiciele władz miasta – łącznie prawie 150 osób spotkało się wczoraj (24 czerwca) na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, by uczestniczyć w Gaszyn Challenge. Dzięki ich zaangażowaniu oraz hojności udało się zebrać 2 tys. zł na leczenie niespełna 2-letniej Tosi.

Zasady wyzwania Gaszyn Challenge nie są skomplikowane. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, a następnie wpłacić co najmniej 5 złotych na leczenie dziecka cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni. Całość należy sfilmować, a po wykonaniu zadania można nominować do udziału kolejne trzy osoby, firmy lub instytucje.

Akcję zapoczątkował strażak Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna, a obecnie objęła ona niemal całą Polskę. W regionie wyzwanie podjęli m.in. urzędnicy z Redy, którzy przekazali wsparcie finansowe na terapię genową 18-miesięcznej Tosi z Gdyni. Do tego samego nominowali przedstawicieli Urzędu Miasta w Rumi.

Burmistrz Michał Pasieczny przyjął wyzwanie i zaprosił do udziału w akcji wszystkich chętnych. Na apel odpowiedzieli m.in. mieszkańcy, policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, radni, urzędnicy, a także Rugby Club Arka Rumia, Orkan Rumia, Klub Karate „Sakura”, CrossBox Kaszuby, Akademia Piłki Siatkowej Rumia, MDK Rumia oraz MOSiR Rumia.

Dziękujemy bardzo Redzie za nominację. Rumia pomaga, Rumia dzieli się dobrem. Graliśmy dla Tosi – jedni robili pompki, inni przysiady, ale wszyscy wrzucali złotówki do puszki – powiedział Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Bardzo dziękujemy za ogromny odzew i nominujemy nasze miasto partnerskie Dęblin oraz gminę Kosakowo – dodał.

Dodaj DARMOWE ogłoszenie w MiastoRumia.pl