Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

Inwestowanie w Rumi – oferta szyta na miarę

Dodano: rok temu Czytane: 822 Autor:

Co przyciąga inwestorów do Rumi? Lokalizacja, rynek zbytu, dobra współpraca z samorządem czy może szansa na pozyskanie dofinansowania?

Inwestowanie w Rumi – oferta szyta na miarę

Co przyciąga inwestorów do Rumi? Lokalizacja, rynek zbytu, dobra współpraca z samorządem czy może szansa na pozyskanie dofinansowania? Bez względu na powód o relację z inwestorami, którzy zechcą zlokalizować swoje przedsiębiorstwa na miejskich terenach, dba spółka Rumia Invest Park. Celem spółki jest przygotowanie gruntów pod działalność przemysłowo-usługową. Ciężka praca przynosi efekty, ponieważ Rumia Invest Park nie może narzekać na brak zainteresowania.
 

Robi się ciasno

Z 26 hektarów, które jeszcze do niedawna były na sprzedaż, pozostało około 10. Są to tereny zlokalizowane przy ulicy Kazimierskiej i I Dywizji Żołnierzy Wojska Polskiego. Pierwsze umowy przedwstępne na sprzedaż nieruchomości Rumia Invest Park podpisała w 2019 roku. W tym roku podpisano kolejne dwie i zapewne nie ostatnie.
 

Do odważnych świat należy

Jako jedna z pierwszych swoją działalność na terenach inwestycyjnych rozpoczęła firma Clima Gold – polski producent central wentylacyjnych, który zatrudnia wielu rumian. Minął rok od wprowadzenia się do nowej siedziby, a jej przedstawiciele nie kryją zadowolenia z wyboru lokalizacji.

Szukając terenu pod budowę własnej siedziby, kierowaliśmy się przede wszystkim dobrem pracowników. Posiadając wyszkoloną kadrę, która w większości pochodzi z okolic Rumi, gdzie też znajdowała się nasza dotychczasowa lokalizacja, zależało nam na umiejscowieniu firmy tak, aby mieli oni dogodny dojazd – mówi Wojciech Bielański, prezes Clima Gold Sp. z o.o. – Po licznych rozmowach z burmistrzem miasta panem Michałem Pasiecznym, zdecydowaliśmy się, jako jedni z pierwszych inwestorów w nowo powstającym okręgu przemysłowo-usługowym, na wybudowanie biura oraz hali produkcyjno-magazynowej w tym właśnie miejscu. Pracownicy Urzędu Miasta Rumi oferowali pomoc od momentu zakupu działki, przez wbicie pierwszej łopaty, po uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku – dodaje.

Corleonis, obecnie lider rynku żurawi wieżowych w Polsce, z Rumią związany jest od początku swojej działalności, czyli już od 20 lat. Plac składowy firmy znajdował się na dzisiejszych terenach inwestycyjnych niemal od początku, ale dobra współpraca z samorządem skłoniła właściciela firmy Arkadiusza Ertla do trwałego związania się z Rumią poprzez budowę biurowca i budynku warsztatowego właśnie na terenach inwestycyjnych.

Dodatkowym impulsem do podjęcia tej decyzji był fakt, że z Rumi pochodzi wielu naszych pracowników, którzy stanowią główną wartość naszej firmy. Poza tym współpraca z Rumia Invest Park jest codzienna i bardzo dobra: po prostu zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony spółki, zarówno w rozwiązywaniu problemów, jak i w realizacji różnych wspólnych przedsięwzięć. Corleonis nadal będzie się rozwijał na terenach parku inwestycyjnego – podkreśla Przemysław Marchlewicz, dyrektor operacyjny Corleonis.


Przybywa chętnych

Swoją siedzibę na terenach inwestycyjnych planuje też otworzyć firma Atlas Poland – autoryzowany dealer maszyn dwudrogowych stosowanych w kolejnictwie, specjalistycznych maszyn przemysłowych do przeładunku, koparek i ładowarek. Firma jest zarejestrowana w Rumi od kilku lat. Jak podkreśla jej prezes Małgorzata Świetlicka-Fuellner, miasto jest centralnie położone i oferuje wszystkie niezbędne udogodnienia, takie jak: hotele dla gości firmy, restauracje, obiekty handlowe i bardzo dobre połączenia komunikacyjne, co ma duże znaczenie dla pracowników.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z doskonałej pomocy i wsparcia ze strony Rumia Invest Park w znalezieniu atrakcyjnej lokalizacji dla nowej siedziby Atlas Poland. Podkreślić należy, że wszystkie obietnice złożone przez spółkę są dotrzymywane. Bardzo cenne jest również to, że burmistrz wspiera nas we wszystkich sprawach związanych z inwestycją – mówi dyrektor ds. administracyjno-handlowych Małgorzata Świetlicka-Fuellner. – Rozwój lokalizacji biznesowej jest możliwy tylko w ścisłej współpracy pomiędzy lokalnymi firmami i osobami odpowiedzialnymi za dany obszar. Tę współpracę bezpośrednio odczuwamy. Życzyłabym każdemu przedsiębiorcy, aby na co dzień spotykał się z taką kompetencją i życzliwością – dodaje.

Kolejną firmą, która przygotowuje się do zlokalizowania hal magazynowych na rumskich terenach inwestycyjnych, jest gdyński Invest Metal. Przedsiębiorstwo zajmuje się importem i dystrybucją dodatków stopowych do stali i żeliwa.

Od dawna szukaliśmy działki pod nasze potrzeby magazynowe. Z naszego punktu widzenia przewagą tej lokalizacji nad innymi terenami jest fakt, że dostajemy uzbrojoną działkę na obszarze, który jest przeznaczony pod inwestycje przemysłowe – zaznacza Ryszard Brożyna, prezes Invest Metal. – Podpisaliśmy umowę przedwstępną na kupno działki. Do czasu podpisania ostatecznej umowy opracowujemy koncepcję naszych magazynów – dodaje.


Dialog to podstawa

Decyzję o realizacji inwestycji na rumskich terenach poprzedzają liczne rozmowy, podczas których określa się potrzeby przedsiębiorcy, negocjuje warunki umowy, ale także szuka możliwości szerokiego wsparcia, tak aby firma czuła wsparcie samorządu. To kompleksowe działanie zdaje się być kluczem do sukcesu.

Rumia Invest Park pomaga zainteresowanym przedsiębiorcom w uzyskiwaniu warunków przyłączeniowych, wspiera w rozmowach z innymi instytucjami czy też organizuje spotkania z podmiotami takimi jak Agencja Rozwoju Pomorza, które udzielają wsparcia małym i średnim firmom. Jesteśmy także ambasadorami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i udzielamy informacji w sprawie zwolnień strefowych – wymienia Agnieszka Rodak, prezes spółki. – Przedsiębiorcy doceniają możliwość dialogu z samorządem i naszą otwartość, nie tylko podczas przygotowania oferty, ale także w opiece inwestycyjnej. Staramy się dostosować ofertę, chcemy by była „szyta na miarę”. Definiujemy potrzeby inwestora, przygotowujemy propozycję i negocjujemy najlepsze warunki – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi