Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

Przepłynęli 18 kilometrów z Oksywia na cypel helski

Dodano: rok temu Czytane: 274 Autor:

Piotr Biankowski – rumianin, którego pasją jest lodowe pływanie – przepłynął Zatokę Pucką wpław z Gdyni do Helu.

Przepłynęli 18 kilometrów z Oksywia na cypel helski

Piotr Biankowski – rumianin, którego pasją jest lodowe pływanie – przepłynął Zatokę Pucką wpław z Gdyni do Helu. W 18-kilometrowej przeprawie z Oksywia na cypel helski Piotrowi Biankowskiemu towarzyszyła Wiktoria Lewandowska.
 

Zimowi pływacy podjęli się wyzwania w niedzielę 19 lipca. Tego dnia temperatura wody wynosiła 19 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza sięgała 24 stopni, dlatego też użycie neoprenowych pianek nie było konieczne. Pływacy wystartowali o godzinie 5:27, a zakończyli wyprawę około 11:30.
 

Z łodzi asekurującej pływaków wspierali: Beata Zwolińska i Mateusz Pawełkiewicz. W przypadku tak długich przepłynięć kluczowe jest bowiem odżywianie, a wychodzenie na łódkę czy nawet jej dotykanie jest niedozwolone.
 

Wyprawa była elementem przygotowań do przepłynięcia kanału La Manche oraz maratonu pływackiego, który odbędzie się 6.09.2020 w Alpach – Wörthersee Swim Austria.
 

Fot. Sikorafoto

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl