Dzisiaj jest: 22.10.2020, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa

KORONAWIRUS - Ważne informacje ! SPRAWDŹ !

Za nami weekend w Rumi pełen atrakcji

Dodano: miesiąc temu Czytane: 143 Autor:

Za nami weekend w Rumi pełen atrakcji

Miniona sobota (26 września) upłynęła pod znakiem charytatywnego festynu dla Tosi, natomiast w niedzielę (27 września) okazje do świętowania były dwie: 100-lecie konsekracji Kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi oraz 75-lecie obecności salezjanów w Rumi. Oba wydarzenia odbyły się na boisku przy ul. Bukowej i przyciągnęły wielu mieszkańców.

Występy z udziałem gwiazd, licytacje, wystawa samochodów i motocykli, dmuchane konstrukcje, food trucki, animacje oraz zabawy – wszystko to czekało na rumian w ramach Wielkiego Finałowego Festynu dla Tosi #TosięMusiUdać. Dzięki hojności rumian i zaangażowaniu organizatorów udało się zebrać ponad 64 tysiące złotych na przeprowadzenie terapii genowej, która ocali życie niespełna 2-letniej Tosi cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni.

Natomiast w niedzielę, w tym samym miejscu, odbył się festyn „Salezjanie w Rumi”. Tego dnia nie zabrakło występów tanecznych i wokalnych, poczęstunku, konkursów oraz sportowej rywalizacji. Rodzinne wydarzenie zostało poprzedzone uroczystościami kościelnymi.

Rumia znalazła się w strefie CZERWONEJ od 17.10.2020 !