Dzisiaj jest: 10.5.2021, imieniny: Antoniny, Izydory, Jana

Reklama:

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 20 do 26 maja 2019 r.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 393 Autor:

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 7 z Policją.

Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 20 do 26 maja 2019 r.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 7 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 63 wykroczenia, które w 40 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 17 mandatami karnymi, a w 6 postępowaniami wyjaśniającymi zmierzającymi do skierowania wniosków o ukaranie do sądu. Wykonano 80 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 22 osoby. 24 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Pięć skutecznych interwencji przeprowadzono z udziałem monitoringu miejskiego.
 

W minionym tygodniu w Starogardzie Gdańskim, pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gdański Pana Janusza Stankowiaka odbyło się szkolenie komendantów Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego na temat monitoringu wizyjnego. Dopisała frekwencja. Dodatkowo zebranym przedstawiono nową Panią Prefekt – Krystynę Kwidzyńską-Kulas – zastępcę komendanta SM w Starogardzie Gdańskim oraz zastępców: Krzysztofa Pawłowskiego – komendanta SM w Kartuzach i Romana Świrskiego z Rumi.
 


 

Pozostałe wydarzenia:

  • Interwencje alkoholowe. W omawianym okresie podjęto interwencje wobec 17 osób, które publicznie spożywały alkohol (7 osób pouczono, 7 ukarano mandatami, 2 wnioski do sądu) lub leżały w miejscach publicznych (1 osobę pouczono). Jedną osobę odwieziono do domu, jedną do wytrzeźwienia w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.
  • Zwierzęta. Podjęto 6 interwencji –w sprawie wałęsających się psów i innych zwierząt, jednak do schroniska zabrano 3 psy, pozostałe odebrali właściciele. Ujawniono jednego padłego kota oraz jedną padłą sarnę. Za niedopilnowanie psa ukarano 1 osobę.
  • Utrzymanie czystości. Trzy osoby pouczono. Stwierdzono przycięcie wystających gałęzi na ul. Towarowej, co było wreszcie odpowiedzią zarządcy nieruchomości po 3 interwencjach na zgłoszenia mieszkańca. Interweniowano 2 razy w sprawie ognisk – nakazano zagasić oraz jeden raz w sprawie dymu z komina – nie potwierdzono spalania niedozwolonych substancji.
  • Wykroczenia drogowe. Podjęto 24 interwencje, które w 4 przypadkach zakończyły się mandatami karnymi, przygotowano 1 wniosek do sądu o ukaranie, a w pozostałych przypadkach udzielono kierowcom pouczeń.
  • Za wykroczenia przeciwko: porządkowi i spokojowi publicznemu 1 osobę ukarano, a 2 pouczono, bezpieczeństwu osób i mienia 2 osoby ukarano, urządzeniom użytku publicznego 2 osoby ukarano, a 3 osoby pouczono i 1 ukarano za palenie tytoniu w miejscach zabronionych.

Usunięto z drogi 1 wrak pojazdu. W dniu 26 maja 2019 r. Straż Miejska w Rumi zabezpieczyła spokój i porządek publiczny w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nie stwierdzono naruszeń.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi

Roman Świrski

Źródło: https://sm.rumia.pl/
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.