Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Reklama:

W Rumi wolontariusze zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie był sam.

Dodano: miesiąc temu Czytane: 249 Autor:

Za nami drugie z rzędu pandemiczne święta wielkanocne.

W Rumi wolontariusze zadbali o to, by w Wielkanoc nikt nie był sam.

Za nami drugie z rzędu pandemiczne święta wielkanocne. Związane z koronawirusem obostrzenia ponownie zmusiły Polaków do ograniczenia kontaktów z bliskimi oraz przyjaciółmi, a w niektórych przypadkach nawet do samotności. Utrudnione było również niesienie pomocy osobom potrzebującym. Na szczęście w Rumi, dzięki działalności Fundacji „Wolne Miejsce”, w Wielkanoc nikt nie był sam.
 

Po sukcesie zeszłorocznej akcji rozwożenia paczek wigilijnych, mając na uwagę aktualną sytuację epidemiczną, Fundacja „Wolne Miejsce” ponownie zdecydowała się na mobilny charakter niesienia pomocy osobom samotnym i potrzebującym – tym razem w czasie świąt wielkanocnych. W niedzielny poranek – 4 kwietnia, na terenie kilkudziesięciu polskich miast, wolontariusze rozwieźli blisko 15 tysięcy paczek zawierających tradycyjny wielkanocny posiłek i nie tylko. W akcji uczestniczył m.in. rumski oddział fundacji, dzięki któremu kilkaset samotnych osób oraz kilkanaście wielodzietnych rodzin mogło chociaż na chwilę poczuć świąteczny nastrój w tym trudnym czasie społecznej izolacji.
 

Zapotrzebowanie można było zgłaszać poprzez specjalną infolinię, która funkcjonowała od 22 do 31 marca. Kolejny etap lokalnych działań społecznych rozpoczął się 2 kwietnia, wówczas do wolontariuszy dotarł transport z prezentami i artykułami spożywczymi od sponsorów i mieszkańców Rumi. Przez następne dwa dni w hali MOSiR-u trwało pakowanie 251 paczek. Kilkunastu wolontariuszy niestrudzenie pracowało na to, by każdy zgłoszony adresat otrzymał paczkę zawierającą: wielkanocne posiłki, owoce, słodycze, prezenty oraz własnoręcznie przygotowane przez dzieci i młodzież kartki z życzeniami.
 
Zwieńczeniem akcji było rozwiezienie pakunków przez 30 kierowców, którzy wyruszyli w trasę w niedzielny poranek (4 kwietnia). Wolontariusze pukali do drzwi osób samotnych i potrzebujących, a następnie, zachowując bezpieczny dystans, zostawiali paczki. Ich zadaniem było również przekazać adresatom kilka ciepłych słów i złożyć świąteczne życzenia. W ten sposób udawało się wywołać uśmiech u osób potrzebujących lub samotnych.
 

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.