Dzisiaj jest: 11.5.2021, imieniny: Igi, Mamerta, Miry

Wspólnie zadbajmy o czystość naszego miasta!

Dodano: 3 tygodnie temu Czytane: 105 Autor:

Urząd Miasta Rumi zachęca do aktywnego świętowania Dnia Ziemi.

Wspólnie zadbajmy o czystość naszego miasta!

Urząd Miasta Rumi zachęca do aktywnego świętowania Dnia Ziemi! W najbliższą sobotę (24 kwietnia) odbędzie się społeczne sprzątanie śmieci z publicznej przestrzeni. Akcja zostanie zorganizowana zgodnie z reżimem sanitarnym. Urząd zapewnia worki na odpady oraz jednorazowe rękawiczki.

Koordynatorzy akcji będą czekać na wolontariuszy (maksymalnie 5-osobowe grupy) w dwóch lokalizacjach:

• o godzinie 11:00 na Wzgórzu Markowca (zbiórka przy skrzyżowaniu ul. Podgórskiej i Wałowej)
  • o godzinie 15:30 na Błoniach Janowskich (zbiórka na chodniku przy rondzie im. rotmistrza Pileckiego)

Uwaga! Mieszkańcy, którzy w dowolnym terminie organizują oddolne akcje sprzątania nienależących do gminy przestrzeni (m.in. lasów czy terenów przyrzecznych), mogą się zgłaszać do urzędu po specjalne worki na śmieci. Informacje o takim zapotrzebowaniu należy skierować na adres mailowy: zielen@um.rumia.pl. Pracownicy urzędu pomogą ustalić niezbędną liczbę worków oraz formę odbioru śmieci przez miejskie służby.

Uwaga! Wizyta w urzędzie możliwa jest wyłącznie po wcześniejszym jej umówieniu. Rejestracja odbywa się internetowo bądź telefonicznie.