Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Reklama:

Grając hity Beatlesów, poderwali Rumskich Seniorów do tańca

Dodano: miesiąc temu Czytane: 184 Autor:

Ponad pół wieku temu odbył się ostatni oficjalny koncert legendarnego zespołu muzycznego The Beatles.

Grając hity Beatlesów, poderwali Rumskich Seniorów do tańca

Ponad pół wieku temu odbył się ostatni oficjalny koncert legendarnego zespołu muzycznego The Beatles. Choć grupa nigdy nie powróciła już na trasę, to jej piosenki do dziś można usłyszeć na żywo podczas różnych występów, między innymi za sprawą polskiego tribute bandu o nazwie Żuki. Wywodzący się z Bydgoszczy zespół zagościł w Rumi, by porwać publiczność zgromadzoną z okazji obchodów miejskiego Dnia Seniora.
 

„All you need is love”, „Let it be” czy „Yellow submarine” – między innymi te hity wybrzmiały w ostatnią niedzielę września w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Tego wieczora zespół Żuki – który w swoim repertuarze ma również utwory Czerwonych Gitar, Led Zeppelin oraz Czesława Niemena – dał dwa koncerty, wzbudzając zachwyt u kilkuset osób. Między piosenkami wokalista grupy Piotr Andrzejewski zabawiał publiczność, opowiadając żarty i anegdoty, w tym o spotkaniu ze słynnymi Beatlesami.  
 

W koncertach, oprócz gości oraz osób im towarzyszących, uczestniczyli także przewodniczący Rumskiej Rady Seniorów Mieczysław Grzenia, przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak oraz burmistrz Michał Pasieczny, którzy wspólnie życzyli mieszkańcom wszystkiego, co najlepsze, w tym energii do podejmowania kolejnych inicjatyw społecznych.  
 

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych mają w Rumi kilkuletnią tradycję. Od 2016 roku w hali tutejszego MOSiR-u występowali m.in. Halina Frąckowiak, Krystyna Giżowska, Krzysztof Krawczyk oraz Andrzej Cierniewski. Wstęp na wydarzenie zawsze jest biletowany, bezpłatne wejściówki w pierwszej kolejności otrzymują posiadacze Rumskiej Karty Seniora.
 

Tegoroczną edycję wydarzenia poprowadził działacz kulturalny i radny powiatowy Leszek Winczewski. Organizatorami koncertów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.