Dzisiaj jest: 24.10.2021, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Rumia ponownie szuka honorowych dawców krwi

Dodano: miesiąc temu Czytane: 159 Autor:

Rumia ponownie szuka honorowych dawców krwi

Przed nami ostatnia spośród zaplanowanych na ten rok miejskich zbiórek krwi w Rumi. Akcja odbędzie się 9 października na parkingu tutejszego MOSiR-u (ul. Mickiewicza 49), gdzie czekać będą mobilne punkty poboru krwi – tzw. krwiobusy. Chętni muszą dokonać telefonicznej rejestracji.

W związku z sytuacją pandemiczną organizatorów miejskiej zbiórki krwi nadal obowiązują szczególne środki ostrożności, dlatego rejestracja odbywa się wyłącznie telefonicznie. Zapisów, na konkretną godzinę, można dokonać pod numerem: 58 679 65 71 (telefon czynny w godzinach: pon. 9:00-17:00; wt.-pt. 7:30-15:30). Dzięki telefonicznym zapisom i umawianiu potencjalnych dawców na konkretną godzinę cały proces związany z poborem krwi przebiega wyjątkowo sprawnie.

Wszyscy uczestnicy akcji będą zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, zostanie im również zmierzona temperatura. Każdy, kto odda krew, otrzyma standardowy zestaw podarunkowy od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz miejskie gadżety.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Michała Pasiecznego.

UWAGA ! Od 1 listopada 2021 roku nastąpi zmiana rachunków bankowych Urzędu Miasta Rumi i zamknięcie kasy.