Dzisiaj jest: 27.9.2021, imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reklama:

80. rocznica wybuchu II wojny światowej.

Dodano: 2 lata temu Czytane: 434 Autor:

W niedzielę, 1 września, punktualnie o godz. 4.45, pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości związane z 80.

80. rocznica wybuchu II wojny światowej.
W niedzielę, 1 września, punktualnie o godz. 4.45, pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte rozpoczęły się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Zapis wideo wypowiedzi m.in. prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, marszałka senatu Stanisława Karczewskiego, premiera Mateusza Morawieckiego.
 

W niedzielę, 1 września 2019 roku, o poranku na Westerplatte pojawili się czołowi politycy z Pomorza, kraju i Europy. Obecna była gospodyni obchodów prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, marszałek senatu Stanisław Karczewski, prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, wicemarszałek sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek senatu Bogdan Borusewicz, zastępca Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy Paweł Mucha, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, burmistrz Londynu Sadiq Khan, minister kultury i wicepremier Piotr Gliński, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, metropolita gdański arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, prezydent Sopotu Jacek Karnowski, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Jak co roku, nie zabrakło też gdańszczanek i gdańszczan oraz turystów, którzy licznie przybyli na Westerplatte.

Źródło: www.gdansk.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Zamieść Bezpłatne Ogłoszenie w Portalu MiastoRumia.pl