Dzisiaj jest: 28.10.2021, imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty

Reklama:

Koronawirus. Gdańsk - odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury

Dodano: 2 lata temu Czytane: 941 Autor:

Szkoły i przedszkola oraz uczelnie zostały zamknięte, a działalność wielu instytucji kultury Miasta Gdańska i województwa pomorskiego są zawieszone całkowicie lub częściowo. Odwoływane są także mecze.

Koronawirus. Gdańsk - odwołane zajęcia, spektakle, mecze, zamknięte instytucje kultury

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wystosowała pismo do gdańskich klubów sportowych:


Klub Żak - odwołane koncerty, seanse kinowe, spektakle teatralne w klubie Żak są odwołane.

W komunikatach klubu czytamy:

"Koncerty festiwalu Jazz Jantar zaplanowane na 12 - 15 marca oraz 21 marca nie odbędą się. Pracujemy nad przełożeniem ich na jesień (wrzesień i pierwsza połowa października). Bilety marcowe zachowują ważność i będą honorowane w nowych terminach. Jeżeli jakiegoś koncertu nie uda się przełożyć, będziemy o tym informować na bieżąco.
 

Zwrotu biletów na marcowe koncerty Festiwalu Jazz Jantar można dokonać w kasie Klubu Żak, która będzie pracować w następujących godzinach:

- od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 20.00

- w soboty i niedziele w godz.16.00 - 20.00

- kasa będzie nieczynna w niedzielę 22.03 i 5.04.
 

Termin zwrotu biletów na marcowy Jazz Jantar wydłużono do 30 października, by widzowie mogli podjąć decyzję, gdy będzie znany cały program Festiwalu (koncerty przełożone z marca i zaplanowane na ostatni weekend października i listopad). Bilety należy przynieść do kasy Klubu Żak (bilety zakupione w sklepie internetowym należy wydrukować).
 

Odwołano zaplanowane na 30 marca czytanie "Morza otwartego" w ramach cyklu PC Drama. Zwroty biletów zakupionych na to wydarzenie można dokonać w ciągu 30 dni w kasie klubu. Określenie "zwrot biletów" oznacza, że trzeba je przynieść do kasy (bilety zakupione w sklepie internetowym należy wydrukować).
 

Informacje o kolejnych wydarzeniach PC Dramy - czytaniach zaplanowanych 27 kwietnia i 25 maja 2020 roku, będziemy przekazywać na bieżąco."
 

Europejskie Centrum Solidarności zamknięte

Niedostępne są: wystawa stała, Wydział Zabaw, biblioteka, archiwum, mediateka, przestrzeń "Solidarność Codziennie" oraz punkty gastronomiczne i taras widokowy. Nie odbywają się zajęcia edukacyjne i wydarzenia z kalendarza aktywności ECS. Zgodnie z zaleceniami ministerialnymi, Centrum realizuje wyłącznie czynności niezbędne dla podtrzymania ciągłości działania instytucji - informuje ECS.
 

Gdański Teatr Szekspirowski odwołuje wydarzenia, zamyka tymczasowo siedzibę

Wszystkie wydarzenia w GTS (spektakle, koncerty, działania edukacyjne oraz zwiedzanie teatru) zostają odwołane do dnia 20 kwietnia 2020 roku włącznie. Natomiast od dnia dzisiejszego (11 marca) do 25 marca 2020 roku zamknięty zostaje budynek Teatru.

Obecnie jedynym wydarzeniem, które zostaje przeniesione na inny termin, jest koncert Micromusic & Smolik & Skubas & Akademicki Chór UG (na 23 czerwca, na godz. 20). Bilety zakupione na to wydarzenie zachowują ważność. W przypadku rezygnacji z udziału w koncercie i chęci zwrotu zakupionych biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza.

Decyzje dotyczące wydarzeń mających się odbyć po 20 kwietnia będziemy podejmować na bieżąco i informować z odpowiednim wyprzedzeniem. Od 11 do 25 marca kasa Teatru zostaje zamknięta. System sprzedaży biletów online oraz system zwrotów działa bez zmian. W przypadku pozostałych wydarzeń, osoby które zakupiły bilety za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl, otrzymają zwrot środków na konto, z którego dokonano zakupu. Widzowie, którzy zakupili bilety w kasie Teatru, proszeni są przesłanie skanu, zdjęcia lub numeru biletu bądź paragonu na adres bow@teatrszekspirowski.pl lub o kontakt telefoniczny z kasą Teatru. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny pod numerem 535 111 804 (w godz. 10 - 14) lub 58 351 01 01 (w godz. 14 - 19). - czytamy w komunikacie.
 

Otwarcie wystawy Beksiński Multimedia Exhibition Human Condition w Galerii Metropolia przełożone

Nowy termin przewidziany jest na 1 Maja. O ew. wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem naszego FB na bieżąco.

Bilety już zakupione na wystawę zachowują ważność. Jeżeli ktoś zechciałby bilet zwrócić i odzyskać pieniądze, można to zrobić za pośrednictwem serwisu GoOut. (https://goout.net)" - poinformowała Fundacja Beksiński, organizator wystawy Beksiński Multimedia Exhibition Human Condition, która miała odbyć się 21 marca 2020 roku.
 

Muzeum Narodowe w Gdańsku zamyka wszystkie oddziały, odwołuje wydarzenia

"Wszystkie oddziały MNG są od dzisiaj (11 marca) zamknięte dla publiczności. Odwołane są także zaplanowane do 18 kwietnia wydarzenia - szczegóły w komunikacie na stronie www Muzeum. Zawieszona zostaje też realizacja oferty edukacyjnej we wszystkich oddziałach MNG.
 

Festiwal Europejski Poeta Wolności przeniesiony na czerwiec

Międzynarodowy Festiwal Europejski Poeta Wolności, łącznie z galą wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska, z dn. 23 - 25 marca zostaje przeniesiony na drugą połowę czerwca. Przypominamy, że Międzynarodowy Dzień Poezji odbywa się 21 marca - informuje Instytut Kultury Miejskiej, organizator Festiwalu.
 

Gdański Archipelag Kultury odwołuje zaplanowane zajęcia stałe i wydarzenia

Decyzja dotyczy wszystkich filii GAK - do odwołania.
 

Zmiana terminu Free Time Festiwal i konferencji „New Trends in Tourism”

Zarząd MTG informuje o przełożeniu terminu Free Time Festiwalu z 4 - 5 kwietnia br. na 10 - 11 kwietnia 2021 roku (...). Pragniemy poinformować, że jeszcze jesienią bieżącego roku planujemy zorganizowanie wspólnie z Gdańską Organizacją Turystyczną projektu prezentującego ofertę atrakcji turystycznych i przemysłu czasu wolnego na sezon jesienno-zimowy (...). Informujemy również, że termin konferencji poprzedzającej Free Time Festival  - „New Trends in Tourism” organizowanej przez GOT wspólnie z MTG także został przełożony na 9 kwietnia 2021 roku.
 

Gdańska Galeria Miejska (wszystkie oddziały):

- W trosce o Wasze zdrowie i nas wszystkich podjęliśmy decyzję o odwołaniu planowanych w najbliższym czasie wydarzeń. Niektóre z nich zostaną zrealizowane w późniejszych terminach, o czym będziemy Was informować na bieżąco. Dotyczy to zajęć w Pracowni Artystycznej GGM, warsztatów edukacyjnych związanych z programami Do 3x Sztuka i Dom 12 Rzemiosł oraz drugiego spotkania z cyklu Skala Beauforta. Zmuszeni jesteśmy również do zamknięcia wszystkich oddziałów galerii – do odwołania - poinformowało kierownictwo instytucji.
 

Wielka Szama (otwarcie sezonu foodtruck`ów) przełożona

Wraz ze zmianą daty Wielkiej Szamy (miała odbyć się w dn. 21 - 22 marca), przełożeniu ulegają też sąsiadujące wydarzenia: Hopla Fest, Mini Festiwal Baniek Dmuchanych, Po Godzinach – strefa piwa rzemieślniczego, Wielka Szafa i in. Miejsce wydarzenia bez zmian – Plac Zebrań Ludowych. Informacja o nowej dacie wydarzenia pojawi się na Fb. 
 

Gdański Ośrodek Sportu zamyka pływalnie

Od 12 do 25 marca br. GOS zawiesza funkcjonowanie pływalni: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, a także zajęć zorganizowanych i treningów w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeska 61, kompleksach sportowym przy ul. Traugutta 29 i al. Grunwaldzkiej 244, na stadionie żużlowym im. Z. Podleckiego.
 

Hevelianum informuje:

W trosce o Państwa zdrowie do końca marca Hevelianum odwołuje wszystkie wydarzenia i zajęcia edukacyjne. Wystawy pozostają otwarte dla gości indywidualnych, nasze biura pracują. O wznowieniu wszystkich zajęć edukacyjnych i ponownym zaplanowaniu wydarzeń kulturalnych będziemy informować poprzez naszą stronę internetową i media społecznościowe. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce.
 

Komunikat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku:

(...) z dniem 11.03.2020 roku, wszystkie oddziały NMM zostają zamknięte do odwołania. W sprawie zwrotu kosztów opłaconych już rezerwacji, prosimy o kontakt z Działem Edukacji NMM edukacja@nmm.pl. Będziemy informować o wznowieniu działalności Muzeum na naszej stronie internetowej i na Facebooku
 

Muzeum II Wojny Światowej także zawiesza działalność:

Zwiedzanie wystawy głównej oraz wystawy czasowej, seanse Kina Muzeum oraz działalność edukacyjna zostają wstrzymane od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania. Wszystkie wydarzenia towarzyszące, organizowane przez Muzeum (spektakle, spotkania autorskie, wykłady, koncerty i inne) zostają odwołane do dnia 31 marca br. włącznie. Aktualne  decyzje związane z funkcjonowaniem MIIWŚ umieszczane będą na stronie www i Fb oraz TT instytucji.
 

Dyrektor Muzeum Gdańska Waldemar Ossowski poinformował o zawieszeniu bieżącej działalności muzeum.

"...nasze ekspozycje będą niedostępne dla zwiedzających, a wszelkie imprezy o charakterze naukowym, edukacyjnym i kulturalnym zostają odwołane. Muzeum będzie pracować w trybie zapewnienia ciągłości funkcjonowania".
 

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje o odwołaniu najbliższych dwóch kolejek w rozgrywkach juniorskich

Decyzją Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zawiesza się najbliższe dwie kolejki w rozgrywkach juniorskich na terenie województwa pomorskiego. Decyzja dotyczy rozgrywek zaplanowanych na terminy 14/15 marca, 21/22 marca 2020 r. oraz innych meczów juniorskich granych awansem i zaplanowanych na najbliższe dwa tygodnie.

​Działanie to ma na celu wzmocnienie środka zapobiegawczego podjętego przez Premiera, w postaci zamknięcia placówek oświaty na najbliższe dwa tygodnie.

Zarząd oraz Komisje w najbliższych dniach wypracują stanowisko dotyczące nierozegranych meczów.

Bardzo prosimy o uczulenie młodych zawodniczek i zawodników, aby potraktowali ten czas poważnie, a nie jako dodatkowe ferie. Należy ograniczyć spotkania w większych grupach oraz na bieżąco stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Apelujemy również do klubów, aby wstrzymały się z organizacją turniejów halowych oraz innych wydarzeń sportowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a nie podlegających bezpośrednio pod jurysdykcję Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja w sprawie rozgrywek seniorów zapadnie w dniu jutrzejszym (12 marca) po nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.
 

O innych wydarzeniach sportowych - bez publiczności, odwołanych, przeniesionych na inny termin.

Teatr Miniatura odwołuje wszystkie wydarzenia artystyczne i edukacyjne do 29 marca 2020 roku, z możliwością przedłużenia.

Informacje dotyczące zwrotu biletów w okresie od 11 do 29 marca: zakupione w kasie zwrócić można tylko w kasie biletowej (al. Grunwaldzka 16) za okazaniem paragonu i biletu – kasa jest czynna w godz. 9.00–15.00 od wtorku do czwartku, a w piątek od 9.00–19.00, w soboty i niedziele nieczynne. W przypadku biletów zakupionych przez platformę InterTicket (zwrotu dokonuje InterTicket). Zwrot biletów indywidualnych możliwy jest najpóźniej na dzień przed spektaklem, a zwrot biletów grupowych (10 i więcej), kupionych na jeden spektakl możliwy jest najpóźniej na 7 dni roboczych przed spektaklem. O ew. zmianach TM informować będzie na swojej www i w mediach społecznościowych.

Gdański Ośrodek Sportu odwołuje Maraton Gdańsk i zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku.

"Podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszej imprezy zaplanowanej na 18-19 kwietnia (Maraton Gdańsk). Liczymy, że mimo tych wyjątkowych okoliczności, zobaczymy się z Wami na starcie 17-18 kwietnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dot. zwrotu opłaty startowej przekażemy niebawem w osobnym komunikacie. Wszystkie zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku z dniem 10.03.2020 r. zostają zawieszone" - czytamy na Fb GOS.

Wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zostają zamknięte do odwołania od dnia 12 marca 2020 r.

"Wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie w bibliotekach również zostają odwołane. Termin zwrotu wypożyczonych przez Czytelników książek zostanie automatycznie przedłużony o miesiąc od 12 marca 2020 r. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco" - ogłasza WiMBP.


ERGO Arena odwołuje najbliższe imprezy

Dotyczy to zarówno wydarzeń organizowanych przez operatora hali, jak i przez firmy zewnętrzne. O jakie wydarzenia chodzi, jak zwrócić bilety - operator publikuje listę w komunikacie na stronie internetowej.

Sparingi żużlowców Zdunek Wybrzeże, zajęcia żużlowe dzieci i młodzieży odwołane

Oświadczenie Polskiego Związku Motorowego: 

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.


Oświadczenie wydał także klub GKŻ Wybrzeże Gdańsk, którego żużlowcy we wtorek, 10 marca, rozpoczęli przygotowania do sezonu na torze przy ul. Zawodników.
 

W związku z powyższym nie odbędą się zaplanowane na 21.03, 22.03 oraz 25.03 sparingi zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dodatkowo zgodnie z zaleceniami Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Gdańska najbliższe treningi na torze odbędą się bez udziału publiczności.

W związku z zamknięciem szkół zawieszone do odwołania zostały również treningi dla dzieci i młodzieży z mini toru.


O innych wydarzeniach sportowych - bez publiczności, odwołanych, przeniesionych na inny termin.

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 11.03

Szkoły, przedszkola i żłobki od poniedziałku, 16 marca, zamknięte w całym kraju.

Od 12 marca decyzją na szczeblu krajowym zawieszono także do odwołania zajęcia na wszystkich uczelniach wyższych w kraju.

Podczas konferencji w kancelarii premiera RP wiceminister Piotr Gliński ogłasza także zamknięcie wszystkich kin w Polsce. 

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 10.35

Teatr Wybrzeże: widzowie mogą uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety

(z powodu zawieszenia działalności Wybrzeża - red.) w kasach teatru. W przypadku biletów zakupionych w trybie online zwrot nastąpi automatycznie. Do zobaczenia wkrótce w Teatrze Wybrzeże! - pisze w komunikacie Zespół teatru. Też sobie tego życzymy!

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 9

- W związku z zagrożeniem koronawirusem uznałem za zasadne i zalecam niezwłoczne zawieszenie do odwołania działalności w instytucjach kultury podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W przypadku czterech instytucji, gdzie jesteśmy współorganizatorem, zwróciłem się z prośbą do władz Gdańska, Sopotu i Powiatu Wejherowskiego o wydanie podobnej – wspólnej decyzji – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Pomorskie instytucje kultury, które zawieszają działalność:

 1. Teatr Wybrzeże w Gdańsku
 2. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
 3. Muzeum Narodowe w Gdańsku
 4. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
 5. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
 6. Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach
 7. Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie
 8. Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
 9. Opera Bałtycka w Gdańsku
 10. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
 11. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
 12. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Lista instytucji kultury współprowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego:

 1. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (Powiat Wejherowski)
 2. Gdański Teatr Szekspirowski (Miasto Gdańsk)
 3. Polska Filharmonia Kameralna SOPOT (Miasto Sopot)
 4. Europejskie Centrum Solidarności (Miasto Gdańsk)

Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 10 marca podjęli decyzję o bezterminowym zawieszeniu zajęć - na UG: wszystkich na GUMed - części.
 

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwołała wszystkie imprezy organizowane przez Miasto Gdańsk, wysyłając list w tej sprawie do wszystkich podległych instytucji. Zakaz dotyczy nie tylko wydarzeń spełniających formalne przesłanki imprezy masowej ale także wszystkich innych, jeśli gromadzą znaczną liczbę osób.
 

88360903_3377377675622611_7786341830051758080_n

Wcześniej tego samego dnia, premier Mateusz Morawiecki zarządził odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce. W ciągu kilku godzin organizatorzy masowych imprez sportowych informowały o swoich decyzjach dotyczących odwołania wydarzeń masowych.

Najbliższe mecze Lechii, Trefla i Wybrzeża odbędą się o bez publiczności, sparingi żużlowe Zdunek Wybrzeże zostały odwołane.

Od 10 marca w pojazdach komunikacji miejskiej nie można kupić biletu od kierowcy czy motorniczego.
 

Źródło: www.gdansk.pl
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
UWAGA ! Wszystkich Świętych 2021 – zmiany w organizacji ruchu w Rumi