Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Hala MOSiR w Rumi obchodziła 20. urodziny

Dodano: rok temu Czytane: 399 Autor:

Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stałe wpisała się już w krajobraz Rumi.

Hala MOSiR w Rumi obchodziła 20. urodziny

Hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stałe wpisała się już w krajobraz Rumi. Dziś nie sposób wyobrazić sobie tego miasta bez niej. W tym roku mija równo 20 lat od uroczystego oddania obiektu do użytku. Z tej okazji dokonaliśmy krótkiego podsumowania.


Kiedyś było tu ściernisko

Gdy patrzy się na budynek hali, sąsiadujący z promenadą i zmodernizowanym w zeszłym roku miejskim stadionem, aż trudno uwierzyć, że jeszcze w latach siedemdziesiątych… pasły się tu owce. Obecnie to właśnie w tym obiekcie odbywa się zdecydowana większość wydarzeń sportowych oraz wiele imprez kulturalnych. Hala gościnnie wita wszystkich – od piłkarzy, siatkarek, tancerek, karateków, poprzez fanów ping-ponga i rolek, na melomanach i miłośnikach kabaretu skończywszy.


Gwiazdy sportu i estrady

Okazji do odwiedzin nie brakuje. W minionych latach cyklicznie odbywały się tu: Rumska Gala Sportu, Mistrzostwa Polski FTS w 10 Tańcach, mistrzostwa Polski w gimnastyce artystycznej oraz Gortat Camp. Liczną publiczność gromadził także puchar świata w armwrestlingu „Złoty Tur” oraz widowiskowe zawody strongmanów. Tutaj śpiewał Krzysztof Krawczyk, Anna Wyszkoni, Krzysztof Kiljański, Halina Frąckowiak, Grzegorz Turnau, Golec uOrkiestra, Zespół „Mazowsze” oraz Zespół „Śląsk”. Z kolei podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy hala co roku przekształca się w główne centrum dowodzenia – miejski sztab w Rumi.


Gotowi na wszystko

Obiekt może jednocześnie pomieścić nawet tysiąc widzów. Natomiast trójdzielne boisko halowe można w ciągu zaledwie kilku minut przystosować do różnych gier zespołowych – siatkówki, koszykówki, tenisa ziemnego, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej, unihokeja czy dwóch ogni.

Dla niektórych szkół podstawowych nasza hala to jedyna alternatywa do realizacji zajęć wychowania fizycznego. Korzystają z niej również stowarzyszenia sportowe – podkreśla Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u. – Hala to jednak nie tylko obiekt, to przede wszystkim ludzie, którzy za tym wszystkim stoją. Cały zespół pracuje nad tym, by tętniła życiem, a imprezy odbywały się na najwyższym poziomie. Cieszę się, że mieszkańcy Rumi mają gdzie spędzać czas wolny. Robimy wszystko, żeby hala była dla nich miejscem rekreacji, odpoczynku i relaksu – podsumowuje.

Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl