Dzisiaj jest: 21.9.2021, imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Reklama:

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej

Dodano: rok temu Czytane: 325 Autor:

Zgodnie z przepisami art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1439) przyłączenie nieruchomości ...

Komunikat PEWIK Gdynia dotyczący przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej

Zgodnie z przepisami art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z 13 września o utrzymaniu czystości i porządku  w gminach (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1439) przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej jest ustawowym obowiązkiem właściciela nieruchomości. Aby ułatwić osobom fizycznym przyłączenie ich do istniejącej sieci kanalizacyjnej, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Gdyni (PEWIK) oferuje nieodpłatne wsparcie organizacyjne, techniczne i finansowe w postaci kompleksowej usługi zastępstwa inwestycyjnego.
 

Za realizację usługi zastępstwa inwestycyjnego PEWIK nie pobiera wynagrodzenia. Prace projektowe i budowlane będą wykonywane przez zewnętrzną firmę wyłonioną w trybie konkurencyjnym, pod nadzorem specjalistów PEWIK-u. Koszt zaprojektowania i wybudowania przyłącza będzie określany indywidualnie na podstawie ofert wykonawców przed zawarciem umowy z właścicielem nieruchomości. Jeżeli uzna on proponowany koszt usługi za zbyt wysoki, może zrezygnować z podpisania umowy. Wynagrodzenie za prace projektowe i budowlane ponoszone przez właściciela nieruchomości może zostać rozłożone na 36 nieoprocentowanych rat miesięcznych.
 

Osoby zainteresowane usługą zapraszamy do zapoznania się z pełną treścią komunikatu lub do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta PEWIK-u w Gdyni przy ul. Witomińskiej 21, nr. tel. 58-66-87-311.
 

Ponadto informujemy, że osoby, których nieruchomości są już przyłączone do kanalizacji sanitarnej PEWIK-u, a które odprowadzają ścieki do sieci kanalizacyjnej bezumownie, mogą do 31 grudnia 2020 roku zgłosić się do Spółki w celu zawarcia umowy o odbiór ścieków. W stosunku do tych osób spółka zrezygnuje z dochodzenia jakichkolwiek roszczeń finansowych z tytułu przyłączenia się do jej sieci i bezumownego odprowadzania ścieków.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią komunikatów:

  • aktualności
  • abolicja
  • lub do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta PEWIK-u w Gdyni przy ul. Witomińskiej 21, nr. tel. 58-66-87-311.
Źródło: Rumia.eu
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz partnerów współpracujących z Korporacja.NET Sp. z o.o. na adres e-mail.
Dodaj Bezpłatne Ogłoszenia w Portalu MiastoRumia.pl